İstanbul’dan Antalya’ya evden eve nakliyat, ofis taşıma ve parça eşyası taşımaların yanı sıra talep yoğunluğu olan çeyiz eşyası taşıma talepleri de yoğun olarak talep edilmektedir. İstanbul Antalya çeyiz eşyası taşıma talepleri özellikle yaz sezonunda artış göstermektedir.

Çeyiz eşyası taşıma; Anadolu’nun bir çok yöresinde hatta hemen hemen tüm ülkemizde geçmişten süregelen bir gelenektir. Evlenecek kız veya erkeğin aileleri taraflarından yeni evli çift için hazırlanan ev oluşturma hazırlıkları için alınan eşyaların tümüne çeyiz eşyası denir. Çeyiz eşyası genellikle kız tarafının hazırladığı ve kırılacak eşyaların yoğunlukta olduğu hiç kullanılmamış eşyalar çoğunluğudur.

İstanbul Antalya çeyiz eşyası taşıma
İstanbul Antalya çeyiz eşyası taşıma

Özellikle porselen eşyalarının taşınması konusunda hassas olmalıdır. Paketlemeyi müşteri kendisi yapmak isterse bu konuda nakliyat şirketi gerekli uyarıyı yapmalıdır. Fakat nakliyat firması yapıyor ise; zaten kolili olan eşyaların kolilerinden çıkarılmayıp yeni ve korunaklı kalın olan kolilere yerleştirilerek taşınması gerçekleşmelidir.

Fakat eşyalar kendi paketinde değil dışarıda ise yine çift kat paketleme yapılmalıdır. Öncelikle havalı patpatları aralarına yerleştirerek kolilenmeli ve sonrasında tekrar bir koli ile daha sararak taşımaya hazır hale getirilmelidir.

Kırılacak eşyalar dışında; battaniye, dantel, yatak örtüleri, yastık, yorgan gibi örtülerin ve bezlerin çoğu açık renkli oluyor. Bu ve bu benzeri eşyaların tümünü öncelikle nakliye poşetleri ile ağzı kapalı şekilde ambalajlanmalı sonrasında koli içerisine yerleştirmelidir. Ağzı kapanabilir poşetler ile ambalajlandıktan sonra koliler içerisine yerleştirilerek taşınması gerçekleşir.

İstanbul Antalya evden eve nakliyat ve İstanbul Antalya parsiyel eşya taşıma talepleri ve İstanbul Antalya çeyiz eşyası taşıma taleplerinizde sizlere uzman kadrolarımız ile sigortalı olarak hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için; İletişim

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Akdeniz Ekspres
Average rating:  
 0 reviews