Nakliyat Hizmeti Nedir?

Nakliyat hizmeti nedir?” sorusuna kısa cevap vererek aklınızdaki soruları cevaplayacağız. İlk olarak Nakliyat nedir? sorusuna cevap verelim. Nakliyat hizmeti, taşınması gereken eşyaların bir kurumsal firma tarafından bir adresten diğer adrese taşımasıdır. Ayrıca nakliyat kelimesi nakil den türemiştir. Bu hizmeti yapan sektörlere nakliyat veya yük taşımacılığı olarak adlandırılmaktadır.

Nakliyat süreçlerinde insan gücü ile yeni yerine eşyalarınız taşıması sağlanmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ile ve eşyalarınızın rahatlıkla taşınması için modülatör asansör sitemi ortaya çıkmıştır. Bu asansör sistemi sayesinde insan gücü azalarak makine gücü devreye girmiştir. Bu sayede eşyalarınız daha kolay ve hasarsız taşınması sağlanmaktadır.

Nakliyeci Mesleği Nedir?

Ev nakliyat; taşınacak eşyaların paketlenerek taşıma aracıyla ve personellerle güvenle eski adresinizden yeni adrese taşıma hizmetine verilen isimdir. Bununla beraber birçok çeşidi bulanan hizmetin kurumsal firmalar tarafından sunulmaktadır.

Nakliyat Çeşitleri Nelerdir?

Taşımacılık da denilen hizmette birçok hizmet alanı mevcuttur. Hizmet almadan eşyalarınızı nasıl taşıyacağınıza karar vererek firmalardan işlem talebinde bulunabilirsiniz. Kısaca sizlere nakliye hizmet çeşitlerinden bahsedelim. Bunlar;

  • Evden Eve Nakliyat Hizmeti Nedir?

Nakliye sektöründe en çok tercih edilen hizmetler arasında yerini almaktadır. Taşıma işlemlerinde eşyalarınızı en iyi taşımasını sağlamak için eksper hizmeti ile beraber eşyalarınızı özel paketleme sistemi ile ambalajlanmaktadır.

  • Parsiyel Eşya Taşıma Nedir?

Taşımacılık sektöründe parsiyel nakliye işlemleri, aynı güzergaha giden eşyaların bir araçla taşınmasıdır. Buna parça eşya taşıma hizmeti veya parsiyel nakliye işlemi denilmektedir. Bu sayede tüm maliyet yarıya bölünmektedir. Bu sayede sizlerin de bütçenizi düşünerek fiyatlandırma çıkarmaktayız.

  • Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Eşya nakliye işlemlerinde eşyalarınızı taşınması için gereken yeni nesil taşıma aracı olarak da bilinmektedir. Asansör sistemi sayesinde eşyalarınız rahatlıkla taşınması bakımından kısa sürede nakliyesi sağlanmaktadır.

  • Şehirler Arası Nakliye Nedir?

Şehirler arası işlemleri nakliyat hizmetleri için önem arz etmektedir. Bu işlemler genelde atama dönemleri veya yazlıklara taşınma işlemleri ile sunulmaktadır. Şehirler arası yük taşıma işlemlerinde sözleşme ile ekstra önlem olarak da sigorta yapılmaktadır.

  • Kargo Nakliyatı Nedir?

Kargo taşıma işlemlerinde az miktarda bulunan eşyalarınızı kargo firmalarına taşımasıdır. Taşıma sürecinde sözleşme yapılır ancak sigortalamasını her firma yapmamaktadır. Ayrıca sürekli aktarma olması bakımından eşyalarınız hasar görebilmektedir. Buna dikkat ederek karar verebilirsiniz.

Nakliye Yapmak İçin Ne Gereklidir?

Taşıma hizmeti sunabilmek için ilk olarak Ulaştırma Bakanlığınca verilen K1 veya K3 yetki belgelerine sahip olunmalıdır. Bu belgeler sayesinde nakliye hizmeti sunabilirsiniz. Ardından eşyaları taşınması için büyük boy araca ve ekipmanlara ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra eşyaları taşıması içinde işi bilen uzman arkadaşlarla bağlantı kurulmalıdır. Bu etmenler nakliye sürecinde tamamen önemlidir. Bununla beraber sektörde yer almak için ve bu işlemleri sağlayabilmek içinde yüklü miktarda paraya sahip olmalısınız. Çünkü bir araç almak tamamen maliyetleridir.

Nakliyat Şirketleri

Taşıma işlemi sunan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar eşyalarınızın taşıma kalitesine göre tamamen farklılık gösterilmektedir. Bu sebeple alacağınız hizmete göre tamamen şirketler değişmektedir. Sizlerde buna göre karar vermelisiniz.

Taşımacılık firmaları seçerken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü sektörde birçok firma bulunması bakımından eşyalarınızı rahat ve güvenle taşınması için alanında uzman ve yıllardır sektörde bulunan firmaları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız>> taşınmak nasıl kolay olur?

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review
Akdeniz Ekspres
Average rating:  
 0 reviews