Nakliyat Çeşitleri

Nakliyat çeşitleri, taşıma türüne göre tamamen değişmektedir. Bunu anlamak içinde müşterilerimizin ilettiği talebe göre gerekli ayarlamaları yapan firmamız bu sayede güvenle taşıma sağlamaktadır. Şimdi sizlere nakliyat çeşitleri hakkında bahsedeceğiz. Bunlar;

  • Evden Eve Nakliyat

Nakliyat sektöründe evden eve taşımacılık tamamen farklı bir sektör olmuştur. Çünkü genel bir alt yapısı olan evden eve nakliye hizmetleri herkes tarafından sunulmaktadır. Ancak sunulan hizmetlerinin çoğunluğu korsan ve beklediğiniz gibi kurumsallıkla hizmet sunmamaktadırlar. Ev taşıma hizmetlerinde firma tüm eşyalarınızı paketlemesini yaparak sizlere hizmet sunmaktadır. Bununla beraber eşyalarınızın de montajı ve yeni adresinizde ise kurulumunu sağlamaktadır.

  • Asansörlü Nakliyat

Evden eve taşımacılıkla beraber iş yükünü azalmak adı altında asansörlü ev nakliyatı daha sonra çıkmıştır. Asansörlü yük taşıma hizmetleri yüksek katlara rahat erişmesi bakımından son zamanlarda sıklıkla tercihler arasında yerini korumaktadır. Ayrıca eşyaların taşıma esnasında güvenliğini sağlayan asansörlü nakliyat hizmetleri için iletişime geçebilirsiniz.

  • Şehirlerarası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat işlemleri evden eve taşımacılık işlemleri gibi ancak tek fark olarak iller arası olmasıdır. Bu nakliyat hizmeti ise iller arası olduğu için en az 1 hafta öncesinden iletişime geçilmesi gerekir. Bu sayede istediğiniz ile eşyalarınızı güvenle taşıması sağlanmaktadır. Ayrıca şehirlerarası nakliyat işlemlerinde ekstra eşya sigortası ile beraber sözleşmede yapılmaktadır.

  • Uluslararası Nakliyat

Uluslararası taşımacılık hizmetini her nakliyat firması sunmamaktadır. Çünkü uluslararası nakliye hizmetleri içinde özel izin olması gerekmektedir. Eğer izin belgesi yoksa sizlere hizmet sunamazlar ve mağdur ederler. Uluslararası taşımacılık sisteminde eşyanın tek tek listesi alınmaktadır. Bu liste ile gümrükleme işlemleri yapılarak hizmet sunulmaktadır.

  • Parça eşya nakliyatı

Parça taşıma hizmeti ise, tam ev olarak değil de az miktarda eşyaların taşınmasıdır. Nakliye işlemleri şehiriçi ve şehirlerarası da sunulabilmektedir. Genel olarak yaz aylarında yazlıklarına eşya götürmek isteyen müşteriler tarafından tercih etmektedir.

  • Parsiyel yük taşıma nakliyesi

Parsiyel eşya nakliyat işlemleri aynı güzergâha giden az miktarda eşyaların toplanması ile sunulan hizmetlerdir. Çoğunlukla büyük araçlar ile sunulan hizmette birçok adres bulunarak tek tek teslim edilmektedir. Fiyat açısından daha uygun olmaktadır. Ayrıca sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Nakliyat Ambarı

Taşımacılık ambarı tamamen farklıdır. Kendi ofislerine taşınacak eşyaları götürerek listelenmesi yapılmaktadır. Listesi yapıldıktan sonra paketleme işlemiyle kiloları da hesaplanır. Bu etmenlerle beraber mesafe de hesaplandıktan sonra ücretlendirme çıkmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli unsur bulunmaktadır. Ambar nakliyat işlemlerinden birden fazla aktarma olması bakımından ürünlerin kırılma veya hasar alma düzeyi de artmaktadır.

Taşımacılık Çeşitleri Arasında Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliyat sektöründe dikkat edilmesi gereken en önemli unsur firmanın tecrübeli, işini ehli şirketler ile görüşmenizde yarar var. Taşımacılık ilkeleri arasında zamanında teslim, güvenilirlik, mesleki tecrübe, asansörlü taşıma sistemi gibi tüm etmenleri dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra paketleme işlemi de diğer önemli hizmetlerden biridir. Çünkü eşyanın türüne göre paketleme yapılması ürünün korunmasını tamamen sağlamaktadır.

Nakliye firmaları ile anlaşma sağlamadan önce ekspertiz talebinde bulunmanızda fayda vardır. Çünkü taşıma işleminde gerekli ayarlamaları profesyonelce yapan ekspertiz daha sonra oluşabilecek pürüzlerin önüne geçmektedir. Bununla beraber uygun nakliyat fiyatları ile size destek oluyoruz.

Siz değerli müşterilerimize kısaca taşıma işlemi türleri ile beraber nakliye firma seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlara değindik. Bu etmenlere dikkat ederek taşıma süreci boyunca sıkıntı yaşamdan hizmet almanız mümkündür. Detaylı bilgi için müşteri temsilcimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Çağrı merkez hattımız 0850 550 0505 7/24 hizmetinizdedir.

Ayrıca bakınız>>> bana en yakın nakliyat firmaları