Pratik Ev Taşıma Önerileri

Pratik ev taşıma önerileri paylaşarak taşıma sürecinde rahat etmenizi sağlıyoruz. Taşınmaya karar verdiğiniz zaman en az 1 ay öncesinden paketleme işlemine başlamanızı öneriyoruz. Taşınma sürecinde tecrübeli değilseniz sizlere vereceğimiz ev taşıma alanındaki püf noktaları sayesinde kolay taşınma süreci alırsınız.

Pratik evden eve nakliyat önerileri arasında ilk sırada yeni evinize götüreceğiniz eşyaları belirlemelisiniz.

1.Taşınacak Eşyaların Listesini Hazırlayın

Taşınma işleminde karar verdiğiniz zaman yavaş yavaş toplamaya başlayacaksınızdır. Ancak toplama aşamasında arkaya attığınız gereksiz eşyaları da göreceksinizdir. Eğer işinize yaramıyorsa bir yere bağışlayabilirsiniz.

Yeni adresinize taşınmasını istediğimiz tüm eşyaların listesini çıkarmalısınız. Eşya listesi oluşturmak her açıdan önemlidir. Çünkü taşınma sonrasında eksik eşyaları daha rahat bulmanıza sağlayacaktır. Ayrıca karar vereceğiniz firmalara da eşya listesini ve fotoğrafını atarak araç ayarlamasını ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

2. Eşya Taşıma Planı Hazırlama

Bir işi başlamadan önce planlama yaptığımız gibi taşıma işlemlerimizde de planlama yapalım. Bu planlamada ilk hangi semtte oturacağınızı belirleyerek ve evinizi tutmakla başlayınız. Evinizi tuttuktan sonra taşıma firması ile görüşme sağlayınız. Eğer evi tutmadan nakliyat firmasıyla anlaşma sağlarsanız sizlere sıkıntı yaratabilmektedir. Karar verdiğiniz evden eve taşıma firmasıyla taşıma gününe karar vererek sözleşme yapınız.

3. Evden Eve Taşıma Şirketleri ile Bilgi Paylaşımı

Taşınma süreçlerinde en önemli etmen nakliyat firmasıyla tüm detayları paylaşmaktır. Eğer eksik bilgi paylaşırsanız taşıma günü büyük sıkıntılara sebep olabileceği gibi taşınma planınızı tamamen bozabilir.

Nakliyat şirketine paylaşacağınız bilgiler arasında eşya resimleri, bina asansörü, merdivenler var ise yürüme mesafesi aktaracağınız bilgiler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra en önemli etmen ise araç sokağa rahatlıkla girebiliyor mu? bu etmeni kesinlikle taşıma firmasına belirtmelisiniz. Ayrıca aşağıdaki bilgileri de paylaşmayı unutmayın. Bunlar;

 • Oda sayısını nakliyat firmasına bildirmelisiniz. Bu sayede taşıma firması eşyalarınızın yoğunluğuna göre araç ayarlaması yapılmaktadır.
 • Taşıma mesafesini net şekilde belirtin.
 • Paketleme işlemini firma mı yoksa sizler mi yapacaksınız. Bu etmen taşıma firması için ekipman ayarlaması yapmaktadır.
 • Taşınma katları nelerdir ve asansör kullanılıyor mu?
 • Taşıma sürecinde uzman incelemesi talep ediniz.

4.Taşıma Sözleşmesi Yapınız

Ev taşıma püf noktaları arasında anlaşma sağlayacağınız şirketten sözlü değil de yazılı sözleşme talebinde bulunun. Bu nakliyat sözleşmesinde olması gereken maddeleri kısaca belirtelim. Bunlar;

 1. Taşıma tarih ve saati
 2. Eşyalarınız nerden nereye taşınacağı
 3. Ek hizmetleri (firma ufak tefekleri paketleyecek, özel taşıma, modülatör asansör kurulumu)
 4. Varsa yürüme mesafesi
 5. Ödemenin nasıl olacağını ve ödeme fiyatı
 6. Taşınacak kişinin ad soyad ve firmamın imzalı unvanı yer almalıdır.

Bu detayların hepsinin taşıma sözleşmesinde yer aldığından emin olunuz. Sizlere atılan sözleşmede tüm detayları inceleyerek imzalayın.

5. Paketleme Stratejilerini Araştırın

Nakliyat firmasıyla anlaşma maddelerinde küçük eşyaları siz paketleyecekseniz bunun için araştırma yapınız. Akdeniz Ekspres olarak sizlere küçük tüyolar verelim. Bunlar;

 • Kolilere fazla kırılacak eşyaları doldurmayınız.
 • Kolilerin içinde kırılacak eşyalar varsa üzerine kırılacak yazmalısınız.
 • Mutfak eşyalarınızı paketleyerek kolilere koyunuz

Bu gibi paketleme stratejisi ile eşyalarınızı hasar almadan yeni adresinize taşınmasını sağlayabilirsiniz. Eğer özel eşyalarınız var ise kaybolma gibi durumlarda firma sorumlu olmayacaktır. Bu sebeple altın gibi değerli eşyalarınızı kendiniz taşımanız daha sağlıklı olacaktır.

Akdeniz Ekspres firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman pratik ev taşıma önerileri hakkında kısaca bilgi verdik. Sizlerde firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilir ve uygun nakliyat fiyatları mızdan da yararlanabilirsiniz.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review
Akdeniz Ekspres
Average rating:  
 0 reviews