En Kolay Ev Nasıl Taşınır?

Bu makalemizde “en kolay ev nasıl taşınır?” sorusunu cevaplayacağız. Uzun dönem yaşadığınız alanı taşımak sizler için zorlu bir süreç olacaktır. Çünkü tüm evi toplamanız gerekeceğinden bu zorluk daha da artmaktadır. Firmamız pratik taşınma önerileri sunarak kısa sürede zorlu süreci minimize etmeyi planlamaktayız.

Sizlere sunacağımız bilgiler ile taşıma öncesi ve sonrası için ev taşıma tavsiyeleri vereceğiz. Aşağıdaki bilgiler de ev taşınırken dikkat edilmesi gerekenler ve ev taşımak için kolay ipucular yer almaktadır. İşte o bilgiler;

 • Evinizi taşımaya karar verdiğiniz zaman belirlenen taşıma gününden haftalar öncesinden toparlanmaya başlayın.

Daha taşınmaya haftalar var bir ara yaparım demeyin. Çünkü son dakika toplama işlemlerinde herhangi bir aksilik ortaya çıkabilmektedir. Bu aksilik yüzünden taşınma programınızı erteleyebilirsiniz. Bu sebeple kullanmadığınız eşyalarınızı yavaştan toplayabilirsiniz. Bu işlem ile pratik ev taşıma tüyoları sayesinde kısa sürede eşyalarınızı toplamasını sağlarsınız.

 • Taşınma hazırlıklarına nereden başlamalıyım?

Taşınma işlemlerinde yavaş yavaş toplanarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Eğer mevsimlerden yaz ise; kışlık giysilerinizi toplamaya, yatak, yorgan gibi kullanılmayan eşyalarınızı paketleyebilirsiniz.

 • Ev taşıma için gerekli ekipmanlar nelerdir?

Evden eve nakliyat işlemlerinde ufak eşyalarınızı paketlemelisiniz. Bunun için ev taşıma kolisine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bununla beraber kırılacak eşyalarınız için havalı pat, bant ve streç filme ihtiyacınız olacaktır.

 • Ev taşıma kolisini nereden bulabilirim?

Evden eve nakliye işlemlerinde kolileri sıfır olarak alabilirsiniz. Ayrıca büyük marketlerden isteyerek de temin edebilirsiniz. Bununla beraber anlaşma sağladığınız ev taşıma firmasından da temin edebilirsiniz.

 • Mutfak eşyaları nasıl paketlenmelidir?

En kolay ev nasıl taşınır işlemlerinde mutfak eşyalarınızı sizler paketlemesini yapacaksanız dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında kalın koliler bulmalısınız. Ardından mutfak eşyalarınızı teker teker havalı patpatlar ile ambalajlamasını yaparak hasar almasını önlersiniz. Ayrıca üzerine kırılacak etiketi koyarak da dikkatli taşınmasını sağlayabilirsiniz.

 • Ev taşınırken kıyafetler nasıl toplanmalıdır?

Taşıma işlemlerinde kış ayında iseniz yazlıkları toplama ile başlayabilirsiniz. Daha az yer kaplaması için vakumlu hurçlara koyarak alan açısından kar etmiş olursunuz. Daha sonra kullanmadığınız kıyafetlere aynı işlemi uygulayarak kıyafetlerinizin toplanmasını bitirebilirsiniz.

Ev Taşınırken Nereden Başlanmalıdır?

Nakliye hizmeti alacaksanız ilk olarak kullanılmayan odaları toparlayarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonrasında varsa gümüşlük, dolap içleri ve kıyafetleri toplamayla devam edebilirsiniz. Bununla beraber mutfak araç gereçlerini karton kolileyip üzerine kırılacak yazarak toplama işlemine devam edebilirsiniz.

En son olarak çok kullandığınız eşyaların toplayarak işlemlerinize son vererek programlı ilerleyebilirsiniz. Toplama esnasında kullanılmayan eşyalarınız var ise ayırarak bir kuruma bağışta bulunabilirsiniz. Bu işlem zamanınızı alabilir ancak planlı ilerlemek nakliye sürecinizi tamamen azaltacaktır.

Kurumsal Nakliye Firması Seçin

Taşımacılık alanında eşyalarınızı toplanması gibi iş yükünüzü azaltacak etmenler de önemlidir. Bu etmenler arasında taşıma firması yer almaktadır. Nakliye şirketleri tüm demirbaş mobilyalarınızı ambalajlaması ve paketleyerek aynı şekilde yeni yerine nakliyesini yapmaktadır.

  • Taşınma ne kadar sürer?

Taşınacak eşyalarınıza bağlı olarak 1 gün nakliye sürmektedir. Ancak eşyalarınız fazla ise bu taşıma süresi uzayabilmektedir. Bununla beraber şehirler arası nakliye süreçleri tamamen farklıdır.

 • Nakliye firması eşyalarımı nasıl taşır?

Evden eve nakliyat firması tüm eşyalarınızı ambalajlamasını yaptıktan sonra asansörlü aracımızla taşımaktadır.

 • Taşınırken yatak nasıl paketlenmelidir?

Yatakların büyük olması bakımından ekip arkadaşlarımız de monte etmektedir. Bu sayede rahat taşınan yatak hasar almamaktadır. Yeni adresinizde ise kurulumu yapılarak teslim edilmektedir.

 • Nakliye firması nasıl seçilmelidir?

Evden eve nakliye firmaları seçerken dikkatli olunmalıdır. İlk olarak taşıma kararı belli olduktan sonra hemen firma arayışına girmeyiniz. Yeni adresinizi tuttuktan sonra arayış içerisine girmeniz daha doğrudur. Ayrıca taşıma firması sizlere yardımcı olacak iş yükünüzü azaltacak firmaları seçmelisiniz. Bunun içinde firmaların yeki belgelerine, nakliyat tecrübesine, şikayet bildirimleri gibi birçok etmene bakarak karar verebilirsiniz.

Yukarıdaki makalemizde ev nasıl taşınır? veyahut ev taşıma çözümleri hakkında kısa bilgiler verdik. Ancak bu bilgiler az olmakla beraber kafanızda soru işareti varsa Akdeniz Ekspres firmamızı arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla beraber ücretsiz uzman incelemesi hizmetimizden yararlanarak uygun nakliyat ücretleri ile eşyalarınızı en iyi şekilde taşımasını sağlayabilirsiniz.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review
Akdeniz Ekspres
Average rating:  
 0 reviews